piątek, 1 kwietnia 2011

 Uosobienie naturalnego piękna
Ikona stylu i elegancji
Królowa „małej czarnej”

Audrey Hepburn urodziła się w 1929 roku w Belgii, jako Audrey Kathleen Ruston, była córką brytyjskiego bankiera Johna Victora Hepburn-Rustoniego i holenderskiej arystokratki, baronówny Elli van Heemstra.
W czasie wojny walczyła o życie. Była niedożywiona i ciężko chorowała.
Po wojnie przeniosła się do Londynu, gdzie uczyła się w szkole baletowej. Z powodu wzrostu nie mogła jednak zostać primabaleriną. Pracowała jako modelka i zaczęła występować w filmach, głównie jako statystka lub w drugo- i trzecioplanowych rolach. 
 W 1951 wystąpiła po raz pierwszy w roli pierwszoplanowej w filmie Monte Carlo Baby. Podczas swojej kariery występowała u boku takich sław jak Gary Cooper, Humprey Bogart, Henry Fonda i Fred Astaire oraz George Peppard i Albert Finey. Światową sławę i uznanie przyniosły jej niesamowite kreacje m.in. w filmach Sabrina, Wojna i pokój, Zabawna buzia, Śniadanie u Tiffany'ego, My Fair Lady. Za rolę w filmie Rzymskie wakacje otrzymała Oskara.
Była muzą znanego projektanta Huberta de Givenchy, który skompletował jej garderobę do wielu filmów oraz specjalnie dla niej stworzył perfumy "L’Interdit", które przez długi okres czasu zarezerwowane byly tylko i wyłącznie dla niej.
Była dwukrotnie zamężna, jej pierwszym mężem był amerykański aktor Mel Ferrer, drugim włoski psychiatra Andrea Dotti. Miała dwóch synów: Seana Ferrera z pierwszego małżeństwa oraz Luca Dottiego z drugiego związku. 
Po zakończeniu kariery została ambasadorem specjalnym UNICEF i poświęciła się pracy na rzecz głodujących dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata. Za swoją pracę otrzymała w dniu 11 grudnia 1992 z rąk prezydenta George’a Busha Prezydencki Medal Wolności.
Zmarła 20 stycznia 1993r. w Tolochenaz, gdzie została pochowana.
Pośmiertnie przyznano jej nagrodę Jean Hersholt za pracę humanitarną.
Audrey Hepburn stała się ikoną XX wieku, uwielbianą zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety. Jej niesamowity urok osobisty, wdzięk, klasa i elegancja a także talent oraz niezapomniany subtelny styl urzeka i fascynuje ludzi do dziś na całym świeci. 
 
 

 Dla mnie Audrey jest niekwestionowanym ideałem 
piękna i kobiecości.

A co Wy o niej sądzicie? 
Jest dla Was wzorem? Inspiracją?


Pozdrawiam

3 komentarze:

  1. cieszę się :) również pozdrawiam :D

    OdpowiedzUsuń
  2. a skąd jesteś :D ? może spotkałyśmy się gdzieś na ulicy :)

    OdpowiedzUsuń
  3. urocza jest audrey, imie tez mi sie podoba :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
SheWoman Blog - Blogger Templates, Wordpress Templates Free - by Templates para novo blogger HD TV Watch Entourage Online. Featured on Local Business Singapore